Prasata, Vepři, Swině, Prasnice, Bachině, kanci a kňouři... To vše jen u nás!!!!

Novinky

To není mamut, ale divoké prase!


USA - ­ Jako hrdinný Bivoj si mohl připadat Američan, kterému se podařilo skolit divokého kance ­ téměř třímetrové zvíře vážilo totiž skoro půl tuny. Lovci je teprve 11 let, takže na jeho hrdinství neubírá ani to, že na kance nešel holýma rukama, ale použil pistoli.

Jamison Stone je celkem obyčejný jedenáctiletý kluk. Tedy byl. Teď se může honosit titulem člověka, který zabil největší divoké prase, jaké kdy kdo viděl!

Začátkem května se vydal na lov ve východní Alabamě se svým otcem a dvěma průvodci. Když narazil na obrovské zvíře, vypálil do něj osm střel z revolveru ráže 0,5 a pak ho tři hodiny pronásledoval po zalesněných kopcích. Když ho dohonil, dorazil ho ještě jednou ranou.

Samozřejmě si byl vědom toho, že se zraněné zvíře může obrátit proti němu a zaútočit na něj, jak je u divočáků obvyklé. "Trochu jsem se bál, trochu jsem byl vzrušený," přiznal chlapec. "Pravděpodobně už asi nikdy nezabiju něco tak velkého," dodal.

Jeho otec byl s oběma průvodci připraven, že by v případě útoku zasáhli se svými těžkotonážními ručnicemi. Útok kly, které mají 12,7 centimetru, by mohl znamenat smrt.

Obtížnější než ulovit obrovského kance ale bylo dostat jej z lesa. Porazit se kvůli tomu muselo několik stromů, aby se zvíře vůbec dalo dopravit k náklaďáku. Části zvířete, které nebyly určeny na preparaci, skončily v klobásách. "Bude jich přes 315 kilogramů," odhadl Jamisonův otec Mike.

Zabitý divočák je ještě větší než Hogzilla (spojení anglického hog = divoké prase a japonského monstra Godzilla), dosavadní rekordman ulovený před třemi lety ve státě Georgia. Ten vážil 362,8 kilogramu a na délku měřil 2,4 metru.

Žádné komentáře