Prasata, Vepři, Swině, Prasnice, Bachině, kanci a kňouři... To vše jen u nás!!!!

Novinky

 

Prasata patří mezi nejinteligentnější zvířata.  (hmm tomu bych nevěřil)
foto: Archiv Novinky
 

Prasata patří mezi nejinteligentnější domácí zvířata. Katie Masonová z farmy Pennywell v anglickém hrabství Devon je však přesvědčená, že mají také vynikající hudební schopnosti. Rozhodla se proto selata naučit hře na piáno a přilákat více turistů na svůj statek.

29.1. 2007 12:05

LONDÝN - Pětadvacetiletá studentka zoologie chce naučit prasátka Ruperta a Penny hře na klavír a vytvořit ze svého snažení magisterskou diplomovou práci. Štětináči se však budou učit rovněž hře na tamburínu a bubny. Kvůli projektu si Katie pořídila miniatury těchto nástrojů, na nichž růžová selata dovádějí.

"Rupert se učí rychleji a jeho sestra Penny ho napodobuje. Tříská do klavíru svým čenichem a tluče na tamburínu. Používá nos na všechno, k otvírání příborníku nebo k převržení odpadkového koše," tvrdí Masonová.

Zatím jsou obě dospívající prasátka velmi rozverná a jejich hra na hudební nástroje se podobá zběsilému trdlování rozdováděných dětí. Jenže majitelé farmy chtějí z prasátek učinit slavnou hudební dvojici, která by lákala turisty na jihovýchodní cíp Anglie.

Po primátech a delfínech jsou prasata považována za nejinteligentnější zvířata. Několik výzkumů již prokázalo, že dokáží hrát i jednoduché počítačové hry pomocí joysticku připevněného k jejich čenichu. Většinou se jedná o jednoduché sledování symbolů na monitoru.

Prasátko s nestandardním počtem rypáků zatím prospívá dobře.

V Číně se narodilo prasátko, které má dva rypáky a tři oči. Je 30 centimetrů dlouhé a hlavu má jen jednu.

PEKING - "Přišlo na svět jako poslední a myslel jsem, že vidím nějaké monstrum," řekl jeho majitel, farmář Kche Kchuaj-le z vesničky Chuang-ťia-chuang u města Xi-an.
V obavách o osud nezvykle vyhlížejícího tvorečka poslal Kche selátko do zoologické zahrady v Xi-anu, kde mu najali odborné ošetřovatele.
Experti v parku tvrdí, že u zvířátka musela nastat mutace v době embryonálního vývoje. Zatím se prasátku daří dobře.

 

foto: TV Nova
 

Dvaadvacetiletá majitelka domácího prasete chce žalovat svou kamarádku za to, že jako ošetřovatelka jejího zvířecího miláčka selhala a nechala ho příliš ztloustnout. Michelle Schmitzová z Minnesoty svěřila svou prasnici Alainu kolegyni v době, kdy sama pobývala v nemocnici.

1.11. 2007 06:46

WINONA - Ošetřovatelka praseti dopřávala bez omezení, což přirozeně vedlo k výraznému ztloustnutí. Z 25 kilogramů se tak čuník dostal po devíti měsících na 75 kilogramů.

To by ani nebyl takový problém. Pečovatelka však nechala do sádla na krku zarůst Alainin obojek, který veterináři museli odstranit při čtyřhodinové operaci. Majitelka teď žaluje ošetřovatelku ze zanedbání péče a týrání zvířat.

"To prase je můj život. Každý ve Winoně ví, že to prase mám," tvrdí dvaadvacetiletá majitelka, která si dokonce jméno svého zvířecího miláčka nechala vytetovat na tělo. Po návratu z nemocnice prý kvůli stavu prasete tři dny plakala.


USA - ­ Jako hrdinný Bivoj si mohl připadat Američan, kterému se podařilo skolit divokého kance ­ téměř třímetrové zvíře vážilo totiž skoro půl tuny. Lovci je teprve 11 let, takže na jeho hrdinství neubírá ani to, že na kance nešel holýma rukama, ale použil pistoli.

Jamison Stone je celkem obyčejný jedenáctiletý kluk. Tedy byl. Teď se může honosit titulem člověka, který zabil největší divoké prase, jaké kdy kdo viděl!

Začátkem května se vydal na lov ve východní Alabamě se svým otcem a dvěma průvodci. Když narazil na obrovské zvíře, vypálil do něj osm střel z revolveru ráže 0,5 a pak ho tři hodiny pronásledoval po zalesněných kopcích. Když ho dohonil, dorazil ho ještě jednou ranou.

Samozřejmě si byl vědom toho, že se zraněné zvíře může obrátit proti němu a zaútočit na něj, jak je u divočáků obvyklé. "Trochu jsem se bál, trochu jsem byl vzrušený," přiznal chlapec. "Pravděpodobně už asi nikdy nezabiju něco tak velkého," dodal.

Jeho otec byl s oběma průvodci připraven, že by v případě útoku zasáhli se svými těžkotonážními ručnicemi. Útok kly, které mají 12,7 centimetru, by mohl znamenat smrt.

Obtížnější než ulovit obrovského kance ale bylo dostat jej z lesa. Porazit se kvůli tomu muselo několik stromů, aby se zvíře vůbec dalo dopravit k náklaďáku. Části zvířete, které nebyly určeny na preparaci, skončily v klobásách. "Bude jich přes 315 kilogramů," odhadl Jamisonův otec Mike.

Zabitý divočák je ještě větší než Hogzilla (spojení anglického hog = divoké prase a japonského monstra Godzilla), dosavadní rekordman ulovený před třemi lety ve státě Georgia. Ten vážil 362,8 kilogramu a na délku měřil 2,4 metru.